V teh vročih dneh še pogosteje posegamo po zelo mrzlih pijačah, da bi nas osvežile. A s tem lahko naredimo zelo veliko škodo …
Poletna vročina, nagle temperaturne spremembe, spremembe vremena, tlaka, vse to je lahko zelo obremenilno za starejše ljudi, kot tudi za tiste, ki imajo slabše srce.
Ekstremne temperature lahko otežujejo delovanje srca, povečajo lahko možnost za nastanek srčne kapi. Zaradi vročine prihaja do širjenja krvnih žil, kar pomaga hladiti telo, ampak povzroča tudi padec krvnega tlaka. Če so visoke temperature vzporedne tudi z visoko vlažnostjo v zraku, se telo morda ne more ohladiti, kot bi se moralo. Tudi zato je zelo pomembno, da v dneh, ko so temperature zraka izredno visoke, ves čas pijemo.
Ne smemo čakati, da nas telo opozarja na žejo, piti moramo ves čas po požirkih. Zelo pomembno je tudi, da ne pijemo prehladnih pijač. Z njimi lahko v organizmu naredimo velik šok. Zdravniki svetujejo, da pijemo pijače, ki so sobne temperature. Najbolj osvežilna in zdrava je voda. V vročih dneh se kavi in alkoholu izogibamo.
Pomembno je tudi, da jemo lahke in majhne obroke večkrat na dan ter da se večkrat dnevno tudi oprhamo z mlačno vodo.
Izogibajmo se sončnim žarkom med deseto dopoldan in do pete ure popoldan. Na sprehod se odpravimo zgodaj zjutraj ali pozno zvečer. Čez dan pa počivajmo v senci.