Pozor, to je strup, ki nas uničuje vsakodnevno, pa se tega ne zavedamo

(foto: Freepik.com)

Mnogo je stvari, ki jih vsakodnevno uporabljamo, vdihavamo, a se niti ne zavedamo, kako zelo nam lahko škodujejo. Eno od njih imamo ves čas tudi na svoji koži …

Kaj je lepšega kot vonj sveže opranega in odišavljenega perila? V trgovini izberemo mehčalec, ki nam najbolj diši in naša oblačila, posteljnina in ostalo dišijo po njem še tedne in tedne. Pa ste se kdaj vprašali, kako je sploh mogoče, da vonj ostane na oblačilih tako dolgo? Ste se kdaj vprašali, ali je to strupeno?

Koža je naš največji organ in vsrkava vse, kar damo nanjo. Strupi skozi kožo zelo hitro prehajajo v našo kri. In eden od strupov je tudi mehčalec. Tega uporabljamo dan za dnem, leto za letom. In iz leta v leto je bolj strupen, saj je tako, da so poceni sestavine največkrat tudi bolj strupene. Proizvajalcev pa največkrat to ne zanima, zanima jih le prodaja in zaslužek.

Če preberemo iz česa je sestavljen naš najljubši mehčalec, najbrž vseh sestavin niti izgovoriti ne znamo. Polno dolgih besed, nikjer pa nič naravnega. Strupi in še enkrat strupi.

Da naša oblačila lepo dišijo, je potrebno mehčalec dodajati ob koncu pranja. To pa nam pove tudi to, da se ta iz oblačil ne izpere. Ostaja na njih in prehaja v naše telo. Leta in leta se strupi nalagajo, nato pa izbruhne bolezen. Nihče ne bo pomislil na mehčalec, čeprav je lahko eden od glavnih vzrokov, da smo bolni.

Mehčalci vsebujejo strupene kemikalije, barvila, ojačevalce vonja in podobno. Vse te strupene kemikalije pa povzročajo mnogo zdravstvenih težav, med njimi izgubo spomina, glavobole, vrtoglavico, rakava obolenja, obolenja oči, alergije, srčno kap in še in še.

Namesto mehčalca lahko uporabite kis za vlaganje. Odveč je skrb, da bo vaše perilo imelo po njemu vonj. Tega zagotovo ne bo. Res je, da perilo ne bo dišalo tako, kot diši, če ga operete z mehčalcem. Če želite dišeče perilo, pa to lahko uredite tako, da kisu dodate nekaj kapljic eteričnega olja po izbiri.